Cégük mesterséges intelligenciáját úgy tervezték, hogy a fogyasztók rászokjanak a szórakoztatásra, és működik.
2019. október 21. 19:04
3 p
0
0
9
Mentés
Az pozitív megközelítésű elméleti szakemberek szerint a mesterséges intelligencia bőséget teremt majd az emberiség számára, a kreativitás egy új korszakát hozza el. Úgy gondolják ha több időnk lenne, érdekesebb dolgokkal foglalatoskodnánk; több emberből válna művész, alkotó, költő és mesemondó.
Azonban a valóság ennél sokkal kijózanítóbb. A Netflixes Reed Hastings 2017-ben kijelentette, hogy a társaság fő versenytársa az alvás. Cégük mesterséges intelligenciáját úgy tervezték, hogy a fogyasztók rászokjanak a szórakoztatásra, és működik. Minden esély megvan arra, hogy
a jövőben az emberek nem alkotnak és nem teremtenek többet, egyszerűen csak több szórakozást fogyasztanak.
Ha a szórakozás és a fogyasztás lesz az emberiség fő célja, akkor az emberek olyan selyemgubóvá válnak, amelyben a báb meghalt – a be nem teljesedés megtestesítői lesznek. Viszont ha képesek vagyunk felismerni azokat a dolgokat, amelyek az embereket emberré teszik, akkor a mesterséges intelligencia képes lesz a fejlődésünket támogatni.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.
A kommunikációs igazgató szerint, Brüsszelben dől majd el a küzdelem a múlt háború-, bevándorlás- és genderpárti erői és a békepárti, biztonságpárti és családpárti patrióták között.
Nem is értem, hogy a Tenkes kapitányában, vagy a Négy páncélos meg a kutyában hogyhogy nem volt egy-kettő buznyák. Ezt a hiányt ismerték fel és a Hunyadi filmbe már ez lett volna a fő motívum.. tényleg, hogy áll Kócos története?